Proses Kontrol Sistemleri

Endüstride, araştırma merkezlerinde ve enerji tedarikçilerinde, güvenlik merkezlerinde, trafikte ,finans dünyasında (borsadaki Dealer-Deskler gibi) dinamik süreçlerin kontrolünde ve yönetiminde gerekli olan sistemlerden yüksek gereksinimler beklenmektedir: Elektronik teknolojinin en günceli kullanılmakta ve çalışma tezgahları optimal ergonomi sunmaktadır, Elabo’ya optimal bir şekilde uyacak bir şekilde.  

 


Temel Kalite ve Bireyselleştirme
Yüksek ve sürekli kalite Elabo’nun süreç kontrol merkezlerinin ve kontrol odalarının gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Bireysel tezgahlardan, birbirine bağlı olan çemberde, çember veya çember parçaları tezgahlara kadar tüm kurulum konseptlerini desteklemektedir. Sistemin değişkenliği sayesinde, dış görünmü modifiye edilebilirken, teknolojinin birçok kısmı aynı kalmaktadır. Böylelikle IT-kumanda köprüleri ve kontrol konsolları gibi güvenlik uygulamaları ile ölçüm ve kontrol odaları uygulanabilmektedir. 

Elabo’nun kontrol odası mobilyaları değişkenliğe yatkın olarak tasarlanmıştır. Modüler sistemi sayesinde tek monitörlü bireysel çalışma tezgahları kolayca zincirlenmiş çok monitörlü çözüme dönüştürülebilmektedir.  
  

Prozess 2
Müşteriye Özel Hizmetler 
Elabo müşterilerini süreç kontrol ve ölçüm odalarının geliştirilmesi ve kurulumu için kapsamlı hizmetler sunmaktadır. İstek üzere ihtiyaç araştırmasından konsepsiyona kadar komple çözümler sunulmaktadır.

Mimar ve planlamacı gibi müşteri partnerleriyle beraber çalışılması özelleştirilmiş tasarım çözümlerinin oluşturumasını sağlamaktadır. Elabo tüm gereksinimlerin, özellikle de fiziksel, zihinsel ve ruhsal rahatlamanın etkin bir şekilde gerçekleştirilmesine yardımcı olmaktadır. 
  

Prozess 1 


Prozess 3   Optimal Görüş Alanı
Süreç kontrol odalarında çoğu zaman tek monitörlü bireysel çalışma alanları ve merkezleştirilmiş büyük monitörler kombine edilmektedir. Elabo teknolojik entegrasyonu ve ergonomik yerleştirimeyi üstlenmekte ve her iki katmanla kolayca çalışmayı sağlamaktadır. Montörlerin taşıyıcıları hızlı kilitlerle donatılmıştır ve dolayısıyla monitörlerin kolayca değiştirilmesi sağlanmaktadır.
     

Prozess 7   Çalışma Alanı ve Monitör
Merkezleştirilmiş büyük monitörlere veya projeksiyonlara, çalışma tezgahlarından sunuma olan görüş alanının açık olması gerekmektedir. Elabo kumanda konsollarında masanın arka tarafında alçaltılmış bir tabaka bulunmaktadır. Bu sayede monitörlerin alçak bir seviyede yerleşstirilmesi mümkün olmaktadır. Monitörün alt kısmı masa ile ayı seviyede olmakta ve bu sayede monitörlerin üstünden ileri doğru bakmak kolaylaşırılmaktadır.  
Elektrik motorlu ayarlama olasılığı yüksek derecede esneklik sağlamaktadır ve moniör değişimi durumunda yeni tipler kolayca entegre edilebilmektedir.
     

Prozess   Akıllı Teknoloji Entegrasyonu
Elabo proses kontrol sistemlerinin alt kısmında gerekli teknoloji ve kablolar bağlantılar kullanıcı ara yüzlerini bağlama ve yerleştirme amaçlı özel bir tasarım sunmaktadır. Bu teknoloji uygulaması hızlı kilitleme sistemiyle donatılmıştır ve servis durumunda kolayca erişebilmektedir. İstek üzeri bu uygulama bilgisayar veri yolu ile donatılmakta ve bununla berber fiberoptik kullanılmaktadır. 

Opsiyonel olarak tüm bu uygulamalara klima dahil edilebilmekte, buna uygun difüzörler kablo yerleştirimini ve kurulumunu kolaylaştırmaktadır. Yükseklikleri değişken olan tüm uygulamalar teknoloji uygulaması ve masa üstünün bağlantısını sağlayan endüstriyel sürükleyici zincirler ile donatılmıştır. Böylece kablolama için optimal bir koruma sağlanmaktadır. 
     

Prozess 8   Her Kullanıcı için İdeal
TaCom Lift Elabo kontrol ve şalt odası konseptinin elektronik motorlu uygulamasıdır. Optimal ve ergonomik tasarımı ile yüksekliği istenilen şekilde değiştirilebilmektedir, araştırmalara göre stresli durumların ayakta daha kolay atlatılabildiğini göz önde bulundurarak, kısa veya uzun vadeli kullanıcı boylarına göre ayarlanılabilen uygulamalar oldukça avantajlıdır. Elabo kontrol odası mobilyalarının kullanımı özellikle vardiyeli çalışmalarda talep görmektedir.