Tarihçe

Şirket ismiyle kendini tanımlamaktadır: Elektro’nun ‘E’si ve Laboratuvar’ın ‘labo’su birleşerek “Elabo” ismi türetilmiştir. Şirket kurucuları Heinrich Decker ve Egon Lauton bu ismi yetkinlerine atıfta bulunmak amacıyla seçmişlerdir. Aslında, Elektronik sanayinde geliştirme laboratuvarları ve kalite güvence laboratuvarları Elabo’nun entegre sistem çözümlerini geliştirdiği ve hala daha geliştirmekte olduğu ilk büyük müşterilerinin yer aldığı sanayidir: verimlilik baz alınarak Elabo’nun temelde kendi için geliştirdiği tam entegre elektronik cihaz çalışma istasyonlarından yola çıkılarak tasarlanmıştır.

İlk başarıların hemen arkasından elektrik endüstrisindeki eğitim enstitülerinden yoğun bir talep gelmiştir. Laboratuvar eğitim programı, cihaz haline getirilerek özel olarak öğretsel görevlere ve günlük eğitim programlarının ihtiyaçlarına uyarlanmıştır. Sonrasında, “Lab” uygulama alanı daha geniş bir alan olan “Kalite Güvence” alanıyla birleşmiştir.

Elabo üretime entegre kalite testi alanına ilk olarak özel test ekipmaları geliştirerek ve üreterek girmiştir ve arkasından müşteriye özel çözümler üretmek için mühendislik alanına girmiştir. 

39 yıllık başarımız için buraya tıklayınız.


historie 1 kl   2008…
Elabo, ağ teknolojisini ve kullanıcı yazılımını tek bir entegre sistemde birleştiren, sektörde eşi benzeri olamayan bir çözüm olan, Elabo EHP Net+Lab sistemini pazara sunmuştur.
     

historie 2 kl   2000'den bugüne…
Elabo, 2000’li yıllara girilmesiyle birlikte şirket yapısını baştan aşağıya yenileyerek önemli derecede artan ve karşılaması zor talebi karşılamayı başarmıştır. Rakiplerin sayısı bu süre içerisinde dört kart artmıştır. Pazardaki arz da dolayısıyla benzersiz bir şekilde gelişmiştir. Bilişim Teknolojileri ve Bilgisayar Teknolojilerindeki gelişmeler alana devrim niteliğinde boyutlar kazandırmıştır. Büyük zorluklar, büyük fırsatları da beraberinde getirmiştir. Elabo, yaşanan bu değişiklikler ışığında, orta ölçekli bir şirketten modern, verimli bir şekilde organize olmuş, esnek yapıda bir endüstriyel şirket ve entegre hizmet sağlayıcı olarak evrilmiştir. 
     

historie 3 kl   1995…
Elabo 1995’ten beri Euromicron Group’un bir iştirakidir. Elabo’nun bağlı şirketeri ağ teknolojisi, güvenlik teknolojisi ve fiber optik teknolojisi sektörlerinde yer alan geliştiriciler, üreticiler ve distribütörlerden oluşmaktadır.
     

historie 4 kl
  1980'den bugüne…
Elabo seksenlerin başında elektronik sanayinde tam otomatik ve yarı otomatik test sistemleri için mühendislik hizmetlerini ve özel amaçlı makine üretimini başlatmıştır. Elabo o tarihten bugüne bu alanda uluslararası lider sağlayıcılardan birisi haline gelmiştir. 
     

historie 5 kl   1972'den beri…
Elabo elektronik ve elektrik mühendisliğinde 35 yıldan daha fazla bir deneyime sahiptir. Elabo sektörünün öncülerinden biri olarak, laboratuvarların ekipman ihtiyaçlarını karşılamada ve  elektrik sanayi için özel odaların yapılandırılması ile ihtiyaç duyulan nitelikli eğitimde en başından beri standartları belirlemektedir. 1992’de pazara sunulan modüler InForm teknik çalışma istasyonu sistemi Elabo’nun ortaya koyduğu, sektörde çığır açan gelişmelerden biridir. 
     

 

Elabo ile Tanışın

İletişim Adresi

Elabo GmbH

Roßfelder Straße 56

74564 Crailsheim

Germany

Telephone +49 7951 307-0

Fax +49 7951 307-66

info@elabo.de